Työskentelymahdollisuus Nepalissa 2020

Jyväskylän yliopiston ylioppilaskunnan ja erityisesti kehitysyhteistyövaliokunnan puolella on viety yhteistyötämme Loo Nivan kanssa reippaasti eteenpäin ja uusille tasoille. Yhdistyksemme on erittäin kiitollinen mahdollisuudesta työskennellä JYYn ja sen jäsenien kanssa. Loo Nivan tukeminen on helpottunut ja yhteistyömme on vahvistunut kaikin puolin.

Tämän vahvistumisen takia, pystymme nyt tarjoamaan  kahdelle onnekkaalle Jyväskylän yliopiston maisteriopiskelijalle mahdollisuuden harjoitteluun Nepalissa! Harjoittelu kestää kolme kuukautta ja sijoittuu ensi kesälle.

Hakemuksien viimeinen vastaanottamispäivä on huomenna, 15. lokakuuta. Katso yhteystiedot ja lue lisää klikkaamalla tästä!

Yhdistyksemme antaa pienen stipendin valituille harjoittelijoille ja on myös valmis perehdyttämään harjoitteluun lähtevät opiskelijat.

Syksyisin terveisin,
Kehitys- ja kulttuuriyhdistys Aurora Borealis ry:n hallitus

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s